RESERVATIONS 2015

RESERVATIONS 2015
Iris Gütler, Vienna, 1-6/1 (WUM)
Angie Keefer, 2-3/1(WUM)
Philip Mckee, Melbourne, 2-8/1(WUM)
Mathieu Chaumont, Paris, 5-9/1
Elizabeth Veloso, Rio de Janeiro, 7-21/1
Louise Desbrusses, California, 8-29/1
Rekto:Verso, Wouter Hillaert,Brussels 30 pers, 8-11/1
Malou de Roy van Zuydewijn, 11-18/1
Marco H.D. van Leeuwen, 12-18/1
Bruno de Wachter, Brussels, 14-21/1
Lola Gruber, Paris, 14-21/1
Silvia di Rienzo, Paris, 3 pers. 19-23/1
Jasper Engel, Amsterdam, 20-25/1
Julie Menut, Paris, 20/1-7/2
Margot Simonney, Paris, 23-25/1
Louise Hakim, Paris, 24/1
Aurélie Olivier, Paris, 24-25/1
Deniz Unal, Istanbul, 28/1-3/2
Lucy Thane, London, 28/1-4/2(d)
Keith Lim, London, 28/1-4/2(d)
Amy Stickland, Vancouver, 28/1-3/2
Pim Cornelussen, Amsterdam, 31/1-8/2
Simone Truong, Zurich, 31/1-3/2(d)
Matthias Mohr, Zurich, 31/1-3/2(d)
Virginie Durand, Paris, 2-7/2
Ezra Fieremans, Brussels, 4-7/2
Khalil Cherti, Paris, 5-10/2
Sarah Chaumette, Paris, 5-11/2
Margot Simonney, Paris, 6-8/2
Les Loups à poche, 7 pers, 7-8/2
Clementine Darmon, Paris, 7-8/2
Jean-Baptiste Lebrun, Paris, 4 pers. 7-8/2
Tomate Val Monte, Caracas, 9/2-8/3
Liam Warren, Brussels, 10-13/2
Amy Plum, Paris, 11-15/2
Veerle Koch, Olst, 14-21/2
Els Tijssen, Olst, 14-21/2
Ellis Blom, Olst, 14-21/2
Liisa Pentti, Helsinki, 16-28/2
Riikka Theresa Innanen, Oslo 16-21/2
Meri Ekola, Helsinki, 16-21/2
Anna Gaiotti, Paris, 20-25/2
Virginie Durand, Paris, 19-26/2
Marion Uguen, Paris, 19-26/2
University of Lincoln, Lincoln,
Pavlos Kountouriotis, 20/2-9/3
Vivan Chai, 20/2-9/3
Davide de Lillis, 20/2-9/3
Angela Bartram, 20-25/2
Anna Gaiotti, Paris, 20-25/2
Yann Joussein, Paris, 20-23/2
Persis Bekkering, Amsterdam, 20-27/2
Simone Van Saarloos, Amsterdam, 20-27/2
Valerie Granberg, Amsterdam, 20-27/2
Bram de Ridder, Amsterdam, 20-27/2
Ezra Fieremans, Gent, 20-24/2
University of Lincoln, Lincoln,
Pavlos Kountouriotis, 20/2-9/3
Vivan Chai, 20/2-9/3
Davide de Lillis, 20/2-9/3
Olivia Lioret, Paris, 21-24/2
Matthieu Schmittel, Paris, 21-24/2
Flora Gaudin, Paris, 21-24/2
Joseph Truflandier, Paris, 23-24
Marie Boisseau, Paris, 23-26/2
Patricia Saliba, Stockholm, 23/2-6/3
Matilda Bilberg, Stockholm, 23/2-6/3
Julien Desprez +1, Paris, 24/2-1/3
Nicole Dooper, Amsterdam, 26/2-1/3
Mirte van Gent, Amsterdam, 26/2-1/3
Toi van Gelder, Amsterdam, 26/2-1/3
Eric Warmerdam, Amsterdam, 26/2-1/3
Lionel Guilleminot, Paris, 28/2-6/3
Michaël Grebil, Brussels, 3-6/3
Alon Karniel, Tel Aviv, 6-15/3
Diana Bratu, Dijon, 9-16/3
Marieke Poelmann, Amsterdam, 10-13/3
Kadija de Paula, Rio de Janeiro, 12/3-12/4(sm)
Julien Deprez, Paris, 13 pers. 14-19/3
Geoffrey Le Guilcher, Paris,15-29/3
Johann Zarca,Paris,15-29/3
Karine Mazloumian, Paris, 16-22/3
Mariana Casella dos Santos, Santiago, 19-28/3
Persis Bekkering, Amsterdam, 22-28/3
Samah Hijawi, Brussels, 22-23/3
Philippine Hoegen,Brussels, 22-23/3
A.pass, Masters PA, 28pers. 23/3-29/3
Bryan Campbell, Paris, 23-28/3
Virginie Durand, Paris, 23-29/3
Marie Fortuit, Paris, 24-28/3
Springmeeting,31/3-9/4
Christian Topfner, Luxemburg 26/2-10/4(sm)
Alexandra Napier, Toronto, 26/2-10/4(sm)
Ben Woodard, Toronto, 2/3-2/5(sm)
Simone van Saarloos, Amsterdam, 16-28/3
Jan Ritsema, (sm)
Valentina Desideri, Amsterdam (sm)
Daniela Berhsan, St-Erme (sm)(d)
Mike Schmid, St-Erme (sm)(d)
Stephanie Barbier, St-Erme (sm)
Perrine Bailleux(d), St-Erme (sm))
Katrina Burch Jones, Paris, (sm)
Dan Lucas, San Francisco, (sm)
Marcus Doverud, Stockholm, 17/3-9/4(sm)
Tristan Garcia, Paris, 21-28/3
Agnès Gayraud,Paris, 21-28/3
Ebba Petrén, Stockholm, 23/3-11/4(sm)
Kerstin Weimers, Stockholm, 23/3-11/4(sm)
Gabriel Widing, Stockholm, 25/3-11/4(sm)
Elize Arvefjord, Stockholm, 4/4-11/4(sm)
Rebecka Askaner, Stockholm, 23/3-11/4(sm)
Albin Werle, Stockholm, 26/3-11/4(sm)
Katie Ward, Montreal, 28/3-7/4 (sm)(d)20
Thea Patterson, Montreal, 28/3-7/4 (sm)(d)
Siri Hjorton Wagner, Stockholm, 30/3-9/4(sm)
Emma Kim Hagdahl, Stockholm, 30/3-9/4(sm)
Ed Clive, London, 30/3-9-4 (sm)(t)
Fiona James, London, 30/3-9-4 (sm)(t)
Jess Wiesner, London, 30/3-9-4 (sm)(t)
Kym Ward, London, 30/3-9-4 (sm)
Alejandra Pombo, Madrid, 30/3-10/4(sm)
Nico Siepen, Berlin 30/3-11/4 (d)
Thelma Bonavita, Sao Paulo, 30/3-11/4 (d)
Trömsö Art Academy, Trömsö, 8 pers. 30/3-11/4 (2d)(sm)
Hannah Strandberg, Stockholm, 31/3-9/4(sm)(d)
Robert Malmborg,Stockholm, 31/3-9/4(sm)(d)40
Bojana Cvejic, Brussels, 31/3-9/4(sm)
Robin Vanbesien,Brussels, 31/3-9/4(sm)
Sviatlana Viarbitskaya, Dijon,31/3-9/4(sm)(d)
Mathieu D'Alexis, Dijon,31/3-9/4(sm)(d)
Anna Mikkola, Helsinki, 31/3-9/4(sm)(ds)
Agatha Wara, Helsinki, 31/3-9/4(sm)(ds)
Jb Labrune, Paris, 31/3-9/4(sm)
Sandberg Fine Arts, 10pp, 31/3-9/4(sm)
Jesper Alvaer, Oslo, 31/3-9/4(sm)
Zuzanna Ratajczyk, Berlin, 31/3-9/4(sm)60
Varinia Canto Villa, Brussels, 31/3-9/4(sm)
Emma Daniel, Amsterdam, 31/3-9/4(sm)(d)
Adriano Wilfert Jensen, Amsterdam, 31/3-9/4(sm)(d)
Suzan Polat, New York, 31/3-9/4(sm)
Valeria Graziano, London, 31/3-9/4(sm)
Florin Flueras, Bucharest, 31/3-9/4(sm)(d)
Alina Popa, Bucharest, 31/3-9/4(sm)(d)
Annick Kleizen, Amsterdam, 31/3-9/4(sm)
Scott Wark, New York, 31/3-9/4(sm)
Amy Ireland, Sydney, 31/3-9/4(sm)
Arnaud Laprêt, Paris, 31/3-9/4(sm)
Daniel O'Connell, New York, 31/3-9/4(sm)
Marie Nerland, Bergen Norway, 31/3-9/4(sm)(d)
Claus Halberg, Bergen Norway, 31/3-9/4(sm)(d)
Ally Bisschop,Sydney, 31/3-9/4(sm)
Katja Seitajoki, Stockholm, 31/3-9/4(sm)(d)
Kajsa Sandstrom, Stockholm, 31/3-9/4(sm)(d)
Amitai Romm, Copenhagen, 31/3-9/4(sm)
Matilda Tjäder, Berlin, 31/3-9/4(sm) 80
Zane Ozola, Riga, 31/3-9/4(sm)
Yoann Durant, Paris,31/3-9/4(sm)(d)
Sunna Ardal, Stockholm,31/3-9/4(sm)(d)
Else Tunemyr, Giessen, 31/3-9/4(sm)(ds)
Andrew Hardwidge, London, 31/3-9/4(sm)(ds)
Henrike Kohpeiß, Giessen, 31/3-9/4(sm)(ds) 90
Tamara Antonijevic, Giessen, 31/3-9/4(sm)(ds)
Emmilou Rößling, Giessen, 31/3-9/4(sm)
Johanna Maria Herschel, Giessen, 31/3(1)-9/5(sm)
Jan Gemlich, Giessen, 31/3(1)-9/4(sm)
Therese Steele, London, 31/3-9/4(sm)
Matt Hare, Paris, 31/3-9/5(sm)(t)
Aaron Berman, Geneva, 31/3-9/4(sm)(t)
Jordan Skinner, London, 31/3-9/4(sm)(t)
Diana Khamis, Moscou, 31/3-9/4(sm) 100
Sean Crossley, Lagos, 31/3-9/4(sm)(t)
Yoel Piotr,Lagos, 31/3-9/4(sm)(t)
Patrick Close, 31/3-9/4(sm)
Simon Ascensio, Paris,31/3-9/4(sm) (t)
Diana Bratu, Dijon, 31/3-9/4(sm) 100
Lendl Barcelos, London, 31/3-9/4(sm)
Caique Tizzi, Berlin, 31/3-9/4 (sm)
Tea Tupajic, Zagreb, 31/3-9/4(sm)
Kadri Noormets, Viljandi, 31/3(1)-9/4(sm)
Gaja Karolczak, Warsaw 31/3(1)-9/4(sm)
Juha Valkeapää, Helsinki,30/3(1)-9/4(sm)
Günter Baumann, Berlin,31/3(1)-9/4(sm)
Sarah Chaumette, Paris, 31/3(1)-9/4(sm)
Linda Blomqvist, Stockholm, 31/3(1)-9/4(sm)
Paula Chieffi, Sao Paulo, 30/3-9/4(sm)
Chris Shambaugh, Sydney, 31/3-9/4(sm)(d)
Agnese Cebere, Sydney, 31/3-9/4(sm)(d)
Maximilian Brands, Berlin, 31/3-9/4(sm)
Isabela Grosseova, Moscou,31/3-9/4(sm)
Chris Dupuis,Berlin, 9-14/4
Marzena Krzeminska, Warsaw, 9-14/4
Michiel Lieuwma, Utrecht, 10-24/4
Tristan Garcia, Paris, 11-19/4
Agnès Gayraud,Paris,11-19/4
Geert Opsomer, Brussels, 12-16/4
Petra van Dyck,Brussels, 12-16/4
Liv Strand, Stockholm, 12-18/4
Marcus Doverud,Stockholm, 12-18/4
Martijn Jacobsen, Amsterdam, 13-17/4
Pascale Pringels, Wildschaap, Lokeren, 13pers. 14-19/4
Alma Mathijsen, Amsterdam, 14-19/4
Shira Levy, Tel Aviv, 15/04-15/05
Diego Higueras+1, Paris, 17-19/4
Amy Plum, Amy Tintera, 19/4
Amy Plum, Paris, 26 pers !!!!, 20-25/4
Lionel Guilleminot, Paris, 20-26/4
Harm Peter Smilde, Culemborg, 21-27/4
Nicolas D’Inca, Paris, 23-26/4
David Hendricks, Antwerpen, 26/4-3/5
Alexander J.E. Bradley, Paris, 27/4-1/5
Melissa Marr + Youval, 28-30/4
Bo van Houwelingen, Amsterdam, 30/4-6/5
Persis Bekkering, Amsterdam, 30/4-9/5
Myriam Lefkowitz, Paris, 1-4/5
Joke Menssink, Amsterdam, 3-12/5
Trudy Telderman, Baarn, 3-12/5
Christina Stulberger, Berlin, 8-15/5
Caroline Bijl, Amsterdam, 9-17/5
Anna Torkkel, Helsinki, 11-16/5
Mathieu Joppe, Amsterdam, 12-17/5
Colin van Heezik, Paris, 13-17/5
Isabel Demarcy, St. Erme, 2 pers. 2S 13-15/5
James Burke, Rome, 15-19/5
Kevin Flanagan, Rome, 15-19/5
Ann Marie Utrate, Rome, 15-19/5 (d)
Stacco Troncoso, Rome, 15-19/5(d)
Michiel Bauwens, Beijing,17-19/5
Varinia Canto Vila, Brussels, 17-23/5
Harry van Rijthoven, Amsterdam, 17-23/5
Dick van Gendt, Amsterdam, 17-23/5
Geurt Sengers, Maastricht, 19/5-19/6
Laure Ferraris, Paris 19-28/5
Charlotte Azan, Paris, 22-25/5
Sarah Jonker, Utrecht, 23-29/5
Annemarieke Samson, Utrecht, 23-29/5
Marenne Mei Jansen, Amsterdam, 23-29/5
Anthea Caddy, Perth, 24-31/5
Asi Föcker, Geneva,24-31/5
Cornelia Huber,ImpulsZentrum, Holdenweid, 7 pers., 24-31/5
Mahmoud Rabiey, Cairo, 24-31/5
Donia Massoud, Cairo, 24-31/5
Keira Fox, London, 25/5-1/6
Ellen Freed, London, 25/5-1/6
Harm Peter Smilde, Culemborg, 25/5-1/6
Keira Fox, London, 29/5-4/6
Ellen Freed, London, 29/5-4/6
Stefanie Vanrompaey, Brussels, 31/5-4/6
Varinia Canto Vila, Brussels, 31/5-14/6
Johan Le Guilcher, Paris, 31/5-5/6
Geoffrey Le Guilcher, Paris, 31/5-5/6
Gigi Fields, San Francisco, 1-30/6(not 19-22)
Loic Rechi, Paris, 1-7/6
Yoann Hourcade, Bordeaux, 3 pers. 1-6/6
Hugo Drillski, Lille, 2-5/6
Rose Baboushian, Chicago, 3-8/6
Elisa, Berlin, 3-12/6
Geumhyung Jeong, Seoul,3-5/6
Robin D'Angelo, Paris, 3-6/6
Clara Saito, Amsterdam, 4-14/6
Ezra Fieremans, Gent, 4-9/6
Rosie Sommers, Gent, 4-9/6
Peter Gorissen, Gent, 6-7/6
Malena Beer, Buenos Aires, 5-8/6
Grégory Castéra, Paris, 7-14/6
Emma Cormick-Goodhart,Paris, 7-14/6
Ellen Furey, Montreal, 10-16/6
Tioka Tokadira, Paris, 10-15/6
Caroline van Keeken, Amsterdam, 10-17/6
Marion Uguen, Paris, 10-14/6
Jeanne Revel, Paris, 12-16/6
Joris Lacoste,Paris, 12-16/6
Lou Forster, Paris, 12-16/6
Roy van de Graaf, Amsterdam, 14-19/6
Clément Salles, Paris, 15-19/6
ONDA, Paris, 19 pers. 16-17/6
Perrine Bailleux/Raphael Vanoli, 180pers. 20-22/6
Ezra Fieremans, Gent, 21-27/6
Rosie Sommers, Gent, 22-27/6
Boris Sommers, Gent, 22-25/6
Franck Fernandes, Paris, 22-28/6
Tam Pontopidan, Athens, 22-30/6(d)
Natassa Sideri, Athens, 22-30/6(d)
Alexa Solveig Mardon, Montreal, 22-28/6(d)
Tristan Garcia, Paris, 22-28/6
Agnès Gayraud, Paris, 22-28/6
Clément Edouard, Paris, 22-27/6
Caroline Bijl, Amsterdam, 24-30/6
Olivier Normand, Paris, 24-29/6
Rikkert van Huisstede, Amsterdam, 25-27/6
Jurgis Paskevicius, Paris, 25-29/6
Monika Lipchitz, Paris, 25-29/6
Aapo Nikkanen, Paris, 25-29/6
Géraldine Longueville Geffriaud, Paris, 26-29/6
Renate Haussmann, Hamburg, 26/6-7/7
Gabriele Foth, Hamburg, 26/6-7/7
An Mertens, Bruxelles, 27/6-25/7
Kaj Strijbos, Utrecht, 27/6-2/7
Jochem Dousi, Utrecht, 27/6-2/7
George McFall, London, 27-30/6
Frank Eclipse, Paris, 29/6-5/7
Karen Dee Carpenter, Los Angeles, 1-31/7
Elizabeth Leister, Los Angeles, 1-31/7
Daniel Ecite, 1-5/7
Laure Ecite,1-5/7
Genevieve Ecite, 1-5/7
Vanio Ecite,1-5/7
Cindy Rehm, Los Angeles, 1-31/7
Colleen Bartley Ecite, 2-5/7
Silvia Mollicchi, Napoli, 2-5/7
Lena Bode, Stockholm,3-8/7(d)
Hans Davis, Stockholm,3-8/7(d)
Ynge Dahlberg, Stockholm,3-8/7
Sara Bodén,Stockholm,3-8/7
Anna-Maria Hilborn,Stockholm,3-8/7
Anja Madheden-Flodman,Stockholm,3-8/7
Dingdingdong, Valerie Pihet, Paris, 12 pers. 3-5/7
Catherine Plée, Paris, 2 pers. 3-5/7
Scali Delpeyrat, Paris, 3-6/7
Sophie Grabmuller, Paris, 3-6/7
Jesse Johnson Ecite, Wellington, 4/5/7(d)
Srikala Kerel Roach Ecite, Wellington, 4/5/7(d)
Ecite 2015, 65 pers. 5-11/7
Crissman Taylor, Amsterdam,8pers, 8-15/7
Yann Joussein, Paris, 9-13/7
Eniko Szilagyi, Budapest, 11-12/6
Virginie Durand, Paris, 11-14/7
Anne Guillemain, Paris, 11-14/7
Karine Adrover, Paris, 12-18/7
Loïc H. Rechi, Paris, 12-20/7
Harm Peter Smilde, Culemborg,13-20/7
Sonia Noya, Berlin, 13-26/7
Itonje Søimer Guttormsen, Oslo, 14-25/7
Suus van den Akker, Amsterdam, 14-31/8(jr)
Monica Aasprong, Oslo, 16-24/7
Ivo Knill, Burgdorf, 16-25/7
Eva Gutscher, Lausanne, 16-25/7
Raphaël de Riedmatten, Lausanne, 16-25/7
Various Artists, Brussels, 16-26/7
Patricia Dominguez, Madrid, 16-26/7
Inge Hellemans, Brussels, 17-21/7
Nicolas D'Inca, 17-26/7
Philippine Hoegen, Brussels, 19-20/7
Saskia van Stein, Brussels, 19-20/7
Eva Schwegler, Brugg, 20-25/7
Caroline Mathieu, Lyon, 20-23/7
Caroline Mathieu, Lyon, 20-23/7
Anne-Sophie Juvénal, Paris, 20-23/7
Fredone Fone, Rio de Janeiro, 20-26/8 (d)
Joana Quiroga, Rio de Janeiro, 20-26/8(d)
Anne-Marieke Samson, 21-31/8 (jr)
Auke van Breemen, Zwolle, 21-22/7(d)
Harma van Breemen, Zwolle, 21-22/7(d)
Jen McArthur, Wellington, 22/7-3/8
Ed Clive, London, 26/7-1/8 (E&O)(d)
Fiona James, London, 26/7-1/8 (E&O)(d)
Valentina Desideri, Amsterdam, 26/7-1/8 (E&O)
Daniela Bershan, Amsterdam,26/7-1/8 (E&O)
Annick Kleizen, Amsterdam, 26/7-1/8 (E&O)
Halla Ólafsdóttir, Stockholm, 26/7-1/8 (E&O)
Egle Budvytyte, Brussels, 26/7-1/8(E&O)
Alex Napier, Memphis, 26/7-1/8 (E&O)
Mica Sigourney, San Francisco, 26/7-1/8 (E&O)
Amanda Apetrea, Stockholm, 26/7-1/8 (E&O)
Rebecka Stillman, Stockholm, 26/7-1/8 (E&O)
Julie Menut, Paris, 26/7-1/8 (E&O)
Siegmar Zacharias, Berlin, 26/7-1/8 (E&O)
Marissa Nicol, Minneapolis, 26/7-1/8 (E&O)
Anders Jacobson, Stockholm, 26/7-1/8 (E&O)(d)
Zoë Poluch, Stockholm, 26/7-1/8 (E&O)(d)
Jean-Félix Marécaux, Lille, 26/7-1/8 (E&O)
Liv Bugge, Oslo, 26/7-1/8 (E&O)
Jennifer Remenchik, LA, 26/7-1/8 (E&O)
Virginija Januskeviciute,Vilnius, 26/7-1/8(E&O)
Amelia Groom, Melbourne, 26/7-1/8 (E&O)
Adva Zakai, Brussels, 26/7-1/8 (E&O)
Lucie Eidenbenz, Geneve, 26/7-1/8 (E&O)
Marcus Lindeen, Stockholm, 26/7-1/8 (E&O)
Sien Van Dycke, Amsterdam, 26/7-1/8 (E&O)
Astrid Menze, Berlin, 26/7-1/8 (E&O)
Catherine Ribeiro, Toronto, 25/7-5/8 (E&O)
Caitlin Truitt, New Orleans, 25/7-5/8 (E&O)
Ilse Ghekiere, Brussels, 26/7-1/8 (E&O)
Franz Schmidt, Oslo, 26/7-1/8 (E&O)
Isabelle Pauwelyn, Brussels, 26/7-1/8 (E&O)
Phil Baber, Amsterdam, 26/7-1/8 (E&O)
Matthias Julian, Vienna, 26/7-1/8 (E&O)
Anna Gaiotti, Paris, 27/7-1/8(E&O)ag
A.pass, Bruxelles, 17 pers 3T, 27/7-2/8
Jacqueline Graßmann, Berlin, 28/7-2/8
Johanna Schraut,Berlin, 28/7-2/8
Roeland Hofman, Utrecht, 30/7-8/8
Frankie Snowdon, Melbourne, 31/7-11/8
Vincent Wilms, Gent, 1-5/8
Vic Grevendonk, Gent, 1-5/8
Basile Lemaire, Paris, 1-9/8(D2l)
Franck Berteau, Paris, 1-9/8(D2l)
Norbert Pape, Berlin, 2-16/8
Judith Blankenberg, Rotterdam, 2-12/8
Marie Gren, Berlin, 2-10/8(SU)
Alice Rientjes, Amsterdam, 3-10/8(SU)
Benedikt Haubrich, Berlin, 7 pers. 3-7/8
Sarah König
Esther Schwarz
Lara Hauke
Cuyen Biraben
Georg Grohmann
Johannes Jannasch
David Krzysteczko
Tommy Wiesner
Benedikt Haubrich
Persis Bekkering, Amsterdam, 3-12/8
Kai Strijbos, Utrecht, 3-7/8
Jochem van Dijk, Utrecht, 3-7/8
Merel Roozen, Amsterdam, 3-14/8(SU)
Aletta Becker, Amsterdam, 3-10/8(SU)
Hannah Reardon-Smith, Brisbane, 4-10/8(SU)
Agnes Gayraud, Paris, 4-9/8(SU)
Andrew, Paris, 4-10/8(SU)
Liam Flenady, Brisbane, 4-10/8(SU)
Corin Ward, Toronto, 4-10/8(SU)(d)
Bastien Rousseau, Quebec,4-6/8(SU)(d)
Aurélie Mermod, Zurich, 4-10/8(SU)
Hae Ju Kang, Seoul, 3-31/8(SU)
Lendl Barcelos, London, 4-31/8(SU)
AYMERIC HAINAUX, Paris, 4-11/8(SU)
STÉPHANE BARASCUD, Paris, 4-11/8(SU)
Marie Gren, Paris, 4-10/8
Gregor Glogowski, Giessen, 4-10/8(SU)
Rachael Finney, Edinburgh, 4-10/8(SU)
Emmanuel Mieville, Paris, 4-10/8(SU)
Jasper Vaillant, Maastricht, 4-10/8(SU)
Brigitta Horváth, Budapest, 4-8/8
Lionel Guilleminot, Paris, 4-10/8(SU)(veg,fish)
Gerri Jäger, Amsterdam, 4-10/8(SU)
Ned McGowan, Amsterdam, 4-10/8(SU)
Eric Perier, Paris, 4/5/8
Eric Perier, Paris, 4/5/8
Arnaud Lapret, Paris, 4-10/8(SU)
Frederic Alstadt, St.Josse, 5-10/8(SU)
Frederic Bernier, Bruxelles, 5-10/8(SU)
Silvia Mollicchi, Napoli, 5-17/8(SU-P)
Perrine Lenaert, Paris, 5-8/8(SU)
Harm Peter Smilde, Culemborg, 5-8/8(SU)
Johan Jutterström, Oslo, 7-10/8(SU)(d)(veg)
Linda Oláh, Oslo, 7-10/8(SU)(d)(veg)
Andreas Hiroui Larsson, Oslo, 7-10/8(SU)
Alice Heyward, Melbourne, 7-27/8 (SU)
Anna Gaïotti, Paris,7-31/8(SU)
Emilia Gasiorek, Copenhagen,8-17/8
Olivia Riviere, Copenhagen,8-17/8
Nanna Stigsdatter Mathiassen, Copenhagen, 8-17/8
Vincent van den Bijllaardt,Amsterdam, 8-31/8 (SU)
Erica van Kampen, Amsterdam, 8-13/8 (SU)
Simon Eichinger, Hamburg, 8-15/8 (su)
Rachell Clark, Toronto, 9-23/8(SU)
Marion Seifert, Giessen, 9-14/8(SU)
Anthony Schrag, Edinburgh, 9-10/8(SU)(f)
Rosie Sommers, Amsterdam, 10-23/8(SU)
Francis Christeller, London, 10-17/8(SU)
Sofie Burgoyne, London, 10-17/8(SU)
Ioana Gheorghiu, Bucarest, 10-17/8 (SU)
Olivia Kate Fairweather, Montreal, 11-17/8(SU)(d)
Haydn Appleby, Montreal, 11-17/8(SU)(d)
Camilla Gliozzi, Paris, 11-17/8(SU)
Charlie Blake, Paris, 11-17/8(SU)
Virginia Barratt, Sydney, 11-31/8(SU)
Aela ROYER, Budapest, 11-18/8(SU)
Louis Morelle, Bordeaux, 11-17/8(SU)
Anna Mikkola, Helsinki,11-17/8(SU)
Julie Kurris, Riga, 11-20/8(SU)
Alex Ressel, Prague, 11-17/8(SU)
Zorah Wychlacz, Warsaw,11-22/8(SU)
Mikkel Ibsen, Glasgow, 13-17/8(SU)
Tatiana Rihs, Zürich, 13-17/8 (SU)
Sophie Ballmer, Zürich, 13-16/8 (SU)
Aurélien Hamm, Zürich, 14-16/8 (SU)
Tiphanie Mall, Zürich, 14-16/8 (SU)
Jurga Zabukaite, Vilnius, 11-17/8 (SU)(p)
Lynne Fugard, London, 11-17/8 (SU)(ds)
Conrad Moriarty-Cole, 11-17/8 (SU)(ds)
Gaspard Guilbert, Paris, 11-15/8 (SU)(do)
Berno Odo Polzer, Bruxelles, 11-15/8 (SU)(d+)
Saarah Vanhee,Bruxelles, 11-15/8 (SU)(d+)
Jochen Stechmann, Berlin, 12-19/8(SU)
Matias Daporta, Amsterdam, 12-29/8(SU)
Sarah Blum, Vienna,13-24/8(SU)4ag
Sabeen Chaudhry, New Dehli,13-17/8(SU)
Alice Rekab, Cape Town, 13-16/8 (SU)
Tessa Zettel, Hamburg, 13-15/8 (SU)
Dasniya Sommer, Paris, 13-18/8(SU)
Martina Raponi, Amsterdam, 14-31/8 (SU)
Florin Flueras, Bucarest, 14-31/8 (SU)(d)
Alina Popa, Bucarest, 14-31/8 (SU)(d)
Ed Clive, Northhampton, 14-24/8(dc)
Fiona James, Northhampton, 14-24/8(dc)
Anne Fischler, Paris,15-20/8
Stéphanie Barbier, St.Erme, 15-30/8
Andrew Hardwidge, London, 15-31/8(SU)
Frank Sheik Eclipse, Panama City, 16-21/8
Frank Sheik Eclipse, Panama City, 16-21/8
Darcy Wallace, London,16-24/8 (SU)
Emily Randford, Vancouver, 16-25/8(SU)
Ele Viskus, Viljandi, 17-3/9 (SU)
Daisy Estam, Viljandi,16-30/10 (SU)
Ellen Davies, Perth, 17-31/8(SU)
William McBride, Melbourne, 17-30/8
Caroline Meaden, Melbourne, 17-30/8
Alice Dixon, Melbourne, 17-30/8
Megan Payne, Melbourne, 17-31/8
Svetlana Verbitskaya, Dijon, 17-24/8 (SU) ag
POUSSY DRAMA, 17-24/8 (SU) ag
Ellen Söderhult, Bergen, 17-24/8(SU)
Eliza Sanders, Wellington, 17-23/8(SU)
Katarzyna Szu Szugajew, Budapest, 17-23/8(SU)
Sabine Cmelniski, Krakow, 17-24/8(SU)
Krõõt Juurak, Vienna, 17-25/8(SU)
Julian Weber, Berlin,17-30/8(SU)
Eoghan Ryan, London, 17-31/8(SU)(s)
Emily Robinson, Melbourne, 18-24/8 (SU)
Jan Lietaert, Evergem, 18-24/8(SU)
Laura Oriol, Paris, 18-24/8(SU) kb
Carima Neusser, Frankfurt, 18-30/8(SU)
Eroca Nicols, Toronto, 18-31/8(SU)
Amanda Betlehem, Sydney, 18-31/8(SU)
Laura Ramírez, Valencia, 18-31/8 (SU)
Karolina Kraczkowska, Warsaw, 18-26/8 (SU)
Simon Asencio, Brussels (d) 18-31/8
Clara Amaral-Amsterdam, 18-24/8(SU)
Adriano Wilfert Jensen,Copenhagen 19/8-1/9(SU) (d)
Emma Daniel, Paris,19/8-1/9(SU)(d)
Fleurette Séguret, Paris, 18-24/8(SU)
Ellen Söderhult,Trondheim, 18-24/8(SU)
Marija Baranauskaite, Vilnius, 18-24/8(SU)
Giedre Malukaite, Vilnius,18-24/8(SU)
Austeja Stella Vilkaityte, Vilnius, 18-21/8(SU)
Sara Sheu, Porto, 18-24/8(SU)
Mairi Greig, Toronto,18-24/8(SU)
Veronique Langlott, Paris, 18-24/8(SU)
Andrea Zavala Folache, Madrid, 18-24/8(SU)
Jorge Guevara, Mexico City, 18-24/8(SU)
Alondra Castellanos Arreola,Oxaha, 18-31/8(SU)
Julie Menut, Paris, 18-25/8(SU)
Andrea Zavala Folache, Buenos Aires, 18-25/8(SU)
Aleksandra Lemm, Amsterdam, 18-26/8(SU)
Eliisa Erävalo, Helsinki 18-24/8(SU)
Hana Lee Erdman, Berlin, 19-23/8(SU)
Lea Vendelbo Petersen, Stockholm, 19-24/8(SU)
Zuzanna Ratajczyk-Berlin, 19-25/8(SU)
Chloe Chignell, Toronto, 19-25/8(SU)
Charlene Vincent, Bordeaux, 19-24/8(SU)
Anouk Theriault, Paris, 19-24/8(SU)
Michelangelo Miccolis - Venice, 20-31/8
Beth Lane, Melbourne, 20-30/8
Gillian Walsh, Sydney, 20-31/8(SU)
Colette BlueMarble, Hamburg, 20-24/8 (SU)(d)
Arnold BlueMarble, Hamburg, 20-24/8 (SU)(d)
Bar Altaras (Tel Aviv) 20-25/8 (SU)
Annegret Schalke, Berlin, 20-25/8 (SU)
Sura Hertzberg, New York, 20-25/8 (SU)
Stefanie Van Rompaey, Brussels, 22-28/8(SU)
Lenio Kaklea, Athene, 22-26/8(SU)
Brynn McNab, Melbourne,23-31/8(SU)
Olivia Fairweather, London, 24-27/8(SU)(d)
Haydn Appleby,London, 24-27/8(SU)(d)
Katre Sulane, Viljandi, 24-27/8(SU)
Louise Truehart, Toronto, 24-31/8(SU)(d)alex
Jassem Hindi, Berlin, 24-31/8(SU)(d)
Lars Kwakkenbos, Brussels, 24-30/8(SU)
Annie Dorsen, New York, 24-31/8(SU)
Maximilian Brands, Berlin, 25-31/8 (SU-t)
Johanna Maria Herschel,Berlin, 25-31/8 (SU-t)
Begüm Erciyas, Berlin, 25-31/8(SU)
Laurence Wagner, Zurich, 25-31/8 (SU)
Isabel Cuesta, Mexico, 25-31/8 (SU)
Matilda Tjader, Bergen, 25-31/8 (SU)
Sébastien Hendrickx, Brussels, 25-31/8 (SU)
Valeria Graziano, Bologna, 25-31/8(SU)
Lotte van Gelder,Amsterdam, 25-31/8(SU)
Melanie Matthieu, Zürich, 25-31/8(SU)
Per Magnus Barlaug, Oslo,25-31/8(SU)
Marte Reithaug Sterud, Stockholm,25-31/8(SU)
Louise Mestrallet, Bruxelles, 25-31/8(SU)
Masha Tupitsyn, New York, 25-31/8(SU)
Albin Werle, Copenhagen, 25-31/8(SU)
Sanna Blennow, Copenhagen, 25-31/8(SU)
YeongRan Suh, Seoul,25-31/8(SU)(d)
Thore Ib Jurgensen, Copenhagen, 25-31/8(SU)(d)
Runa Skolseng, Oslo 25-31/8 (dMe)
Kristien Van den Brande, Bruxelles 25-31/8(dMe)
Alegandra Pomba, Buenos Aires, 25-31/8 (SU) (dMa)
Jonathan Lahey Dronsfield, Bruxelles 25-31/8 (dMe)
Inger Wold Lund, Oslo, 25-31/8 (SU)
Thea Patterson, Stockholm, 25-31/8 (SU)
Clara Amaral, Stockholm, 25-31/8 (SU)
Eva Susova, Stockholm, 23/25-31/8 (SU)
Sarah Hablützel, Zürich, 25-31/8 (SU)
Heike Langsdorf, Brussels, 25-31/8 (SU)
Anders Firing Aarda, Oslo, 25-31/8 (SU)
Ainhoa Hernandez Escudero, 25-31/8 (SU)53
Vanessa Ohlraun, Oslo, 25-31/8 (SU)
Cristina Rizzo, Firenze 25-31/8 (SU)
Eleanore De Pesters, Brussels, 29-31/8(SU)
Eliza Sanders, Wellington, 30/8-5/9
Enne Koens, Deventer, 31/8-4/9
Bonno Lange, Amsterdam, 31/8-5/9
Jochem Dousi, Amsterdam, 31/8-8/9
Virginie Durand, Paris, 4-9/9
Simone van Saarloos, Amsterdam, 6-13/9
Persis Bekkering, Amsterdam, 6-13/9
Bram de Ridder, Amsterdam, 6-11/9
Lisa Vereertbrugghen, Gent, 6-27/9
Maria Peralta, Mexico City, 6-15/9
Agnes Gayraud, Paris,7-10/9
Sophie Mathieu, Paris, 7-12/9
Rose Philpott, Wellington, 9-16/9
Niharika Senapati, Melbourne, 11/9-1/10
Luiza Crosman, Rio de Janeiro, 9-30/9
Eilian van Holst/Wiebe Gotink/Leticia Matamala, 18 pers. 1O-13/9 (1d)
Caroline Bijl, Amsterdam, 11-20/9
Niharika Senapati, Melbourne, 11/9-1/10
Amber McCartney, Melbourne, 13-19/9
Madeline Beckett, Melbourne, 13-19/9
James Bachelor, Melbourne, 13-19/9
Hana Miller, Wellington, 13-22/9
Jacob Perkins, Wellington, 13-22/9 (d)
Atlanta Eke, Melbourne, 14-22/9
Jane Fawcett, London, 16-25/9
Masja de Koning, Arnhem, 16-27/9
Eric Warmerdam,Amsterdam, 16-20/9
Taskien Kudhabux,Amsterdam, 16-20/9
Annette Kuipers, Groningen, 20-27/9
Yoke Menssink, Amsterdam,20-27/9
Agnes Gayraud, Paris, 21-25/9(c)
Paul Régimbeau, Paris, 21-25/9(c)
Franck Ecite, Paris, 21-25/9(c)
Guillaume Heuguet, Paris, 21-25/9
Sarah Chaumette, Paris, 21-23/9
Sarah Chaumette, Paris, 21-23/9
Anat Danieli, Kelim, 24-28/9
Tal Gravinski, Kelim, 24-28/9
Moshe Shechter Avshalom, Kelim, 24-28/9
Chris Simon, Paris, 24-29/9
Etienne Szabo, paris, 27-28/9
Emma Daniel, Amsterdam, 28/9-30/10
Adriano Wilfert Jensen, Amsterdam, 28/9-30/10
Nicolas Struwe, Paris, 29/9-6/10
Veronique Petit,Paris, 29/9-6/10
Claire Lapeyre-Mazerat, 29/9-6/10
Alexander J.E. Bradley, Paris,29/9-6/10
Dorit Weintal, Amsterdam, 1-14/10
Joanne Paine, Melbourne, 1-31/10
Sarah Elsworth, Toronto, 5-13/10
Simone Weintal, Amsterdam, 8-14/10
Leoni Schimmelpennink, Amsterdam, 3-10/10
Michiel Czn Dhont, Amsterdam, 3-10/10
Jan James, Amsterdam, 3-10/10
Caravan Production/Extended Play, Brussels,9 pers, 4-9/10
Claire Diao, Paris, 5-31/10
Sebastien Hendricks, Brussels, 5/6/10
Loïc H. Rechi, Paris, 5/10-26/12
Aela Royer, Praque, 4/10-26/12
Emma Daniel, Paris, 4-29/10
Adriano Jensen, Stockholm, 4-29/10
Sarah Elsworth, Melbourne, 5-13/10
Maaike Verdegaal, Amsterdam, 9-11/10
Philippe Beloul, Paris, 13-18/10
Marius Strasser, Berlin, 12-25/10
Isabelle Demarcy Blanchard, St Erme, 15-18/10(d)(p)
Caroline Bijl, Amsterdam, 15-20/10
Isa Bijl, Amsterdam, 15-20/10
Joanne Paine, Coorparoo, 15/10-10/11(PS)
Aleksandra Lemm, Paris, 15-28/10
Adriano Wilfert Jensen, Amsterdam, 17-29/10
John Paul Tijssen, Amsterdam, 18-23/10
Hana Erdman, Berlin, 18-28/10
Agnes Gayraud, Paris, 19-31/10(P/S)
Riho Vahtras, Tallinn, 19-23/10
Leah Marojevic, London, 22-29/10(d)
Theo Clinkard, London, 26-29/10(d)
Thomas Ryckewaert, Brussels, 23-30/10
Frank Ecite, Lyon, 25-27/10
Annick Kleizen, Amsterdam, 25/10-2/11(PS)
Virginie Durand, Paris 26-30/10
Sophie Younes, Paris 26-30/10
Tristan Garcia, Paris, 27-29/10
Ezra Fieremans, Brussel, 27/10-2/11(PS)
Nico Siepen, Berlin, 28/10-2/11(PS)(d)
Thelma Bonavita, Berlin, 28/10-2/11(PS)(d)
Pedro Moraes, Madrid, 28/10-2/11(PS)
Donatas Tubutis, Athens, 28/10-1/11(PS)
Gabriel Catren, Paris, 29/10-2/11(PS)
Dorothée Legrand, Paris, 29/10-2/11(PS)
Christian Töpfner, Berlin, 29/10-2/11(PS)
Katrina Burch Joosten, 29/10-3/11(PS)
Matt Hare, St.Erme ,29/10-3/11(PS)
Lendl Barcelos,London,29/10-3/11(PS)
Austin Gross, London, 29/10-3/11(PS)
Mikkel Ibsen, Copenhagen, 29/10-3/11(PS)
Ed Clive, North Cumberland, 29/10-3/11(PS)(d)
Fiona James, North Cumberland, 29/10-3/11(PS)(d)
Perrine Bailleux, St Erme,29-2/11(PS)
Louis Morelle, Paris, 29-2/11(PS)
Olivia Fairweather, London,29-3/11(PS)(d)
Haydn Appleby, London,29-3/11(PS)(d)
Sviatlana Viarbitskaya, Dijon, 29-1/1 (PS)(d)
Mathieu D'Alexis, Dijon, 29-1/11(PS)(d)
Olivier Surel, Paris, 29-2/11 (PS)
Valentina Desideri, 29-1/11(PS)
Samir Sellami, Perpignan, 29-2/11(PS)
Corazón del Sol, LA, 29/10-2/11(do)
Milena Bonilla, Amsterdam, 29-10-1/11
Miša Skalskis, Armenia,29-10-2/11 (PS)
Amilcar Packer, Sao Paulo, 29/10-1/11(dc)
Ana Dupas, Sao Paulo, 29/10-1/11(dc)(PS)
Silvia Mollicchi, Rome, 30/10-6/11(PS)
Scali Delpeyrat, Paris, 30/10-3/11(f)
Anne Fishler, Paris, 30/10-1/11
Nicolas D'Inca, Paris, 30/10-1/11
Viktoria Rybakova, Praque, 30/10-2/11(PS)
Jan Ritsema, St.Erme, 31/10-2/11(PS)
Sylvain Paley, Paris, 31/10-1/11(PS)
Guillaume Theaudiere, Paris, 31/10-1/11
Tessa Zettel, Giessen, 31/10-2/11(PS)
Alexandra Zettel, Giessen, 31/10-2/11(PS)
Giusy Ragosa, Paris, 2-6/11
Anne-Marieke Samson, Amsterdam, 2/11-2/12
Marenne Mei Jansen, Amsterdam, 2-10/11
Bo van Houwelingen, Amsterdam, 2-6/11
Adriaan Breunis, Amsterdam, 2-6/11
Matt Hare, London, 2-30/11
Silke Ansicht, Brussels, 4-11/11
Hannes Ansicht, Brussels, 4-11/11
Irena Radmanovic, Belgrade, 5-9/11
Vincent van den Bijllaardt, Amsterdam, 5-9/11
Reese Rlley, New York, 7-22/11
Andrew Mitchelson, London 9/11-31/1/2016
La Bigarurre, Rozoy sur Serre, 6/4 pers.10-15/11
Fiona James, Ramsgate, 10-13/11
Agnė Auželytė, Vilnius, 15-21/11
Carine Merlino, Bordeaux, 15-22/11
Laura Karreman, Amsterdam, 8 pers. 15-22/11
Judith Blankenberg 15-21/11
Gerko Egert 16-22/11
Liesbeth Groot Nibbelink 16-22/11
Laura Karreman 15-22/11
Johan Opstaele 16-22/11
Esther Tuypens 16-20/11
Kristof van Baarle 16-21/11
Judith Wambacq 18-22/11
Sofie Burgoyne, Paris, 16-27/11
Vincent Haramboure, Paris, 4pers. 20-23/11
Deborah Birch, Paris, 21-23/11
Bojana Cvejic, Bruxelles, 22/11-7/12
A.pass, Bruxelles, 20 pers, 23-29/11
Laure Samama, Paris, 29/11-11/12
Claudine Bouchon, Hirson,29/11-25/12
Frank Leibovici, Paris, 1-3/12
Manuel Marques, Lisbon, 5-19/12
Emma Daniel, Paris, 6-18/12
Hekura Records, Belgrade, 6/12-6/1(WUM)
Caitlin McNamara, London, 6-11/12
Agnès Gayraud, Paris, 5-11/12
Yoann Durant, Stockholm, 6-8/12
Xavier Thiry, Paris, 6-11/12
Guillaume de la Villéon, Paris, 7-11/12
Sebastien Dousson, aris, 8-11/12
Frank Eclipse, Lyon, 7-15/12
Marcus Doverud, Stockholm, 7/12-7/1(WUM)
Marinke Eijgenraam, Amsterdam, 6-13/12
Wieger Wobbe Windhorst, Amsterdam, 6-13/12
Confluences, Paris, 11pers. 10-13/12
Anna Gaiotti, Paris, 11/12-2/1(WUM)
Tristan Garcia, Paris, 15-21/12
Adriano Wilfert Jensen, Amsterdam,15/12-4/1(WUM)(d)
Caroline Bijl, Amsterdam, 16-22/12
Wieger Wobbe Windhorst, Amsterdam, 16-23/12
Yoke Menssink, Amsterdam, 18/12-5/1(WUM)
Frank Eclipse, Lyon, 19/12
Léo Haddad, Paris, 19-21/12
Deborah Birch, Sydney, 19/12-4/1(WUM)
Alexandra Napier, Toronto, 20/12-5/1 (WUM)
Aela Royer, Budapest, 20/12-4/1(WUM)
Alexander Nieuwenhuis, Amsterdam, 21-26/12
Gabriel Widing, Stockholm, 21/12-4/1 (WUM)(d)
Ida Sidenvall, Stockholm, 21/12-"/1 (WUM)(d)
Christian Töpfner,Berlin,22/12-4/1 (WUM)
Annick Kleizen, Amsterdam, 22/12-6/1 (WUM)
Emma Daniel, Paris, 25/12-6/1(WUM)d
Neda Sanai, Cairo, 25/12-5/1 (WUM)
Siri Hjorton Wagner, Stockholm, 26/12-4/1(WUM)
Pontus Pettersson, Stockholm, 26/12-4/1(WUM)
Margot Simonney, Paris, 26/12-4/1(WUM)
Peggy Verzett, Berlin, 26/12-1/1(WUM)
Christiane Huber, Bern, 26/12-4/1(WUM)
Ed Clive, Ramsgate, 26/12-4/1(WUM)
Fiona James, Ramsgate, 26/12-4/1(WUM)
Else Tunemyr, Giessen,26/12-4/1(WUM) ds)
Jorge Guevara, Brussels, 26/12-4/1(WUM)
Rikkert van Huisstede, Utrecht, 26/12-4/1(WUM)
Ezra Fieremans, Brussels, 26/12-4/1(WUM)
Thomas Ryckewaert, Brussels,26/12-4/1(WUM)
Rosie Sommers, Brussels, 26/12-4/1(WUM)(ds)
Julie Kurris, Riga, 26/12-2/1(WUM)(ds)
Tessa Zettel, Giessen, 26/12-4/1(WUM)
Rūta Junevičiūtė, Vilnius, 26/12-6/1(WUM)
Olivia Fairweather, London, 26/12-2/1(WUM)(d)
Haydn Appleby, London, 26/12-2/1(WUM)(d)
Marta Colburn, Amsterdam, 26/12-6/1(WUM)
Donatas Tubutis, Vilnius, 26/12-4/1(WUM) (d)
Katrina Burch Joosten, Toronto, 26/12-4/1(WUM) (d)
Miša Skalskis, Vilnius,26/12-4/1(WUM)
Corazon Del Sol, LA, 26/12-4/1 (WUM)
Julie Kurris, Riga, 26/12-2/1(WUM)
Ana Monteiro, Lisbon,26/12-4/1(WUM)
Uri Turkenich, Berlin, 26-31/12 (WUM)(d)
Tova Gerge, Giessen, 26/12-1/1 (WUM)(d)
Marten Spangberg, Stockholm, 26/12-3/1(WUM)
Raimundas Malasauskas, Vilnius, 27/12-4/1(d)
Valentina Desideri, Amsterdam, 27/12-4/1(d)
Cassiel Gaube, Paris, 27/12-3/1(WUM)
Andrew Hardwidge, London, 28/12-2/1(WUM) (ds)
Kroot Juurak, Vienna, 27/12-4/1(WUM)(d)
Alex Bailey, Vienna, 27/12-4/1(WUM)(d)
Jan Lietaert, Brussels, 27/12-4/1(WUM)
Ebba Petrén, Stockholm,27/12-4/1(WUM)
Simon Ascensio, Paris, 27/12-4/1(WUM)(d)
Guillaume Verbist, Gent,27/12-4/1(WUM)(d)
Stav Yeni, Tel Aviv, 27-31/12 (WUM)
Norbert Pape, Frankfort, 27/12-14/1 (WUM)
Fleurette Séguret, Tours, 28/12-5/1(WUM)(do)
Xavier Le Roy, Paris,28/12-3/1(WUM)(d)
Scarlet Yu, Hongkong, 28/12-3/1(WUM)(d)
Eleanor Bauer, New York, 28/12-3/1(WUM)
Christine Desmedt,Brussels, 28/12-3/1(WUM)
Salka Ardal Rosengren, Stockholm, 28/12-3/1(WUM)
Elisa Yvelin, Bruxelles, 28/12-2/1(WUM)(d)
Hana Erdman, Berlin, 28/12-2/1(WUM)(d)
Iris Julian, Vienna, 28/12-4/1(WUM)
Eoghan Ryan, Berlin, 28/12- 3/1(WUM)(d)
Zusanna Ratajczyk, Berlin, 28/12- 3/1(WUM)(d)
Jassem Hindi, Berlin, 28/12-1/1(WUM)(d)
Louise Treuhart, Berlin, 28/12-1/1(WUM)(d)
Matt Hare, London, 28/12-4/1(WUM)(d)
Silvia Mollochi, 28/12-4/1(WUM)(d)
Jack Cox, Paris, 28/12- 3/1(WUM)
Vanessa Ohlraum, Oslo, 28/12- 3/1(WUM)
Erik Eriksson, Stockholm, 28/12- 3/1(WUM)
Ellen Söderhult, Stocholm, 28/12-4/1 (WUM)
Vincent Lacoste, Normandie, 28-31/1(WUM)
Fleurette Séguret, Tours, 28/12-5/1(WUM)
Annie Dorsen, New York, 28/12-4/1(WUM)
Laurent-David Garnier, Paris, 29/12-2/1(WUM)
Goda Budvytyte, Brussels, 29/12-2/1(WUM)
Rossella Biscotti, Brussels, 29/12-2/1(WUM)(d)
Adam Kleinman, NYC, 29/12-2/1(WUM)(d)
Lucie Eidenbenz, Geneva,29/12-2/1(WUM)
Tom Engels,Brussels, 29/12-2/1(WUM)(d)
Kristien Van Den Brande,Brussels, 29/12-2/1(WUM)(d)
Roel Hoogenboom, Utrecht, 29/12-2/1(WUM)(d)
Anne-Marijke van Dijken, Utrecht, 29/12-2/1(WUM)(d)
Inga Zukovaite, Vilnius, 29/12-4/1, WUM(ds)
Virginija Januskeviciute, 29/12-4/1, WUM(ds)
Vytas Eimulis, Vilnius, 29/12-2/1, WUM
Carmen Kovacs, Munich, 29/12-7/1, WUM
Runa Skolseg, Helsinki, 29/12-15/1 WUM
Egle Budvytyte, Brussels, 30/12-2/1(WUM)(d)
Bart Groenendaal, Brussels, 30/12-2/1(WUM)(d)
Naima Mazic, Brussels, 30/12-3/1(WUM)
Martha Colburn, Lisbon, 30/12-5/1(WUM)
Julian Weber, Berlin, 30/12-3/1(WUM)
Emilie Beffara, Genua, 30/12-2/1(WUM)(ds)
Laura Oriol, Paris, 30/12-2/1(WUM)(ds)
Louise Hakim,Paris, 30/12-2/1(WUM)
Vincent Hakim, Paris, 30/12-2/1(WUM)
Christophe Meierhans, Brussels, 30/12-2/1(WUM)(d)
Anna, Brussels, 30/12-2/1(WUM)(d)
Kym Ward, London, 30/12-3/1 WUM (ds)
Ellen Feis, SF, 30/12-3/1 WUM (ds)
Adelita Husni-bey, New York, 30/12-3/1(ds)
Agnès Gayraud, Paris, 30/12-1/1(WUM)
Trsitan garcia, Paris, 30/12-8/1(WUM)
Bojana Cvejic, Brussels, 31/1-2/1 (WUM)(d)
Robin Vanbesien, Brussels, 31/1-2/1 (WUM)(d)
Gabriel Catren, Buenos Aires, 30/12-2/1 (WUM)(d)
Florencia Rodriguez Giles, Buenos Aires, 30/12-2/1 (WUM)(d)
Nadjia Lipp +1, Copenhagen, 2-4/1(WUM)